W tej części strony znajdziesz zbiór porad i wskazówek dotyczących fajerwerków ze sklepu PiroArt.

# NASZ TEST PETARD Z UŻYCIEM SONOMETRU (DECYBELOMIERZA) – SKLEP PIROART FAJERWERKI

Ilość petard dostępnych obecnie na rynku jest bardzo duża. Do lipca 2017r. będzie można wybierać pomiędzy petardami draskowymi i lontowymi. Każdy importer posiada w swojej ofercie co najmniej kilka rodzajów petard. Największą popularnością cieszą się najmocniejsze. Postanowiliśmy zebrać ponad 30 różnych pozycji z tej kategorii fajerwerków i przetestować je w takich samych warunkach z użyciem sonometru. Większość tych petard można znaleźć w naszym sklepie z fajerwerkami PiroArt.

Dla potwierdzenia wyników powtórzyliśmy ten test w innych warunkach, w otoczeniu drzew i budynków. Miernik został ustawiony o 15 metrów bliżej w porównaniu do testu petard nr 1.

Mimo zmiany otoczenia test nr 2 potwierdził poprzedni wynik. Wśród petard dostępnych w naszym sklepie internetowym z fajerwerkami do najmocniejszych nadal należą Dum Bum, Color Salute, TXP859. W ofercie pojawiły się także petardy Dragon Boom o zbliżonej mocy oraz największe petardy dopuszczone na rynek amatorski: Bomb Bon, Megattron i Black Death. Oczywiście nie zabrakło także popularnych Achtung, FP3 i JC05, które stały się najpopularniejszymi petardami ostatnich kilku sezonów.

 

# JAK POPRAWNIE ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE W SKLEPIE Z FAJERWERKAMI PIROART?

Zakup petard, wyrzutni czy rakiet jeszcze nigdy nie był tak prosty! Poniżej umieszczamy krótki film z instrukcją, jak w kilku krokach złożyć zamówienie w naszym sklepie. Aby dokonać zakupów nie musisz się rejestrować ani logować. Za wszystkie fajerwerki zapłacisz tradycyjnym przelewem, kartą płatniczą lub kurierowi przy odbiorze. Masz pytania? Śmiało skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy, wiadomość e-mail lub telefonicznie. Zapraszamy do zakupów. Petardy? Fajerwerki? Tylko sklep PiroArt!

# PODSTAWOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS ODPALANIA FAJERWERKÓW I PORADY PIROART – SKLEP Z FAJERWERKAMI

Sylwester bez fajerwerków? Dla wielu z nas to niemożliwe. Po dokonaniu zakupów w naszym sklepie warto pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach bezpieczeństwa. Przestrzegając ich sprawisz, że Twoje wyrzutnie, rakiety, petardy czy fontanny i rzymskie ognie wzbudzą radość wśród widzów.

ZAPAMIĘTAJ:

  • nigdy nie odpalaj fajerwerków pod wpływem alkoholu i narkotyków
  • zwróć uwagę na miejsce, skąd puszczasz sztuczne ognie. Zadbaj o pustą przestrzeń ponad fajerwerkami, twarde i stabilne podłoże z dala od wysuszonych traw, roślin, miejsc niebezpiecznych lub np. lotnisk
  • fajerwerki kupuj tylko w sprawdzonych punktach sprzedaży. Zwróć uwagę na instrukcję obsługi w języku polskim, zalecenia producenta oraz na stan produktu. Nigdy nie odpalaj uszkodzonych fajerwerków, niewybuchów, nie naprawiaj ich, nie przerabiaj
  • odpalaj fajerwerki z odległości co najmniej wyciągniętej ręki. Nie pochylaj się nad nimi

Najczęstsze błędy podczas odpalania fajerwerków oraz porady zwiększające bezpieczeństwo:

PETARDY

Przed odpaleniem petardy należy najpierw położyć ją na ziemi (nie trzymać w ręce!), a następnie podpalić końcówkę lontu i natychmiast oddalić się na bezpieczną odległość.

WYRZUTNIE

Wyrzutnie, zwane również bateriami, należą do najefektowniejszych wyrobów pirotechnicznych. Pamiętaj, aby zawsze ustawiać wyrzutnie na twardym i równym podłożu. Dodatkowo zalecamy obłożenie każdej baterii np. większymi kamieniami, przysypanie piaskiem lub zastosowanie prętów. Ograniczy to do minimum ryzyko przewrócenia się wyrzutni podczas strzelania.

RAKIETY

Podstawowym błędem podczas odpalania rakiet jest wbijanie ich w grunt, śnieg lub puszczanie z ręki. Takie sposoby w 90% skutkują wybuchem na ziemi! Jeżeli posiadasz rakiety, zadbaj o rurkę, stojak, który zapewni im swobodny wylot w górę, prostopadle do gruntu.

RZYMSKIE OGNIE

Nigdy nie odpalaj rzymskich ogni z ręki. Ten rodzaj fajerwerków należy zamocować do stabilnego elementu w co najmniej dwóch punktach i skierować ku górze lontem. Taki sposób pozwoli Ci uniknąć przede wszystkim urazów w chwili przypadkowego rozerwania produktu.

MOŹDZIERZE

Każda kula powinna być wystrzelona z dedykowanej rurki dołączonej do zestawu. Odpalenie samego ładunku kulistego, poza dołączoną rurką, grozi poważnym wypadkiem! Zadbaj także, aby rurka moździerza była zawsze stabilnie przymocowana, np. do wbitego pręta.